Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma avukatı ankara

Anlaşmalı Boşanma Avukatı ve Danışma. Boşanma süreci, evliliklerin bitmeden evvel son durağı olarak karşımıza çıkarken; çiftlerin boşanma niyetinin ne kadar sahi olduğunu ortaya koyar.

Bazı durumlarda boşanma tasavvurunda bulunan çiftler, işin ciddi noktasını gördüğünde pişmanlık duygusuyla hareket ettiğini duyarız; ama bu durumun tam tersinin de olduğunu, yani %100 bilinç ile boşanmak isteyen kişilerin varlığını da biliyoruz.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara

Olumlu ve olumsuz sonuçlarıyla boşanma sürecini dikkatli bir biçimde inceleyebilmek için boşanma avukatı hakkında malumat sahibi olmak gerekir. Bu bahiste edinilecek bilgi, boşanma işlemini kolaylaştıran; onu daha basit düzeye indiren pratiklik ile dolu olur.

Hal böyle olunca da boşanma süreci her iki taraf adına olduğundan daha kolay, daha uygun bir yapıya bürünür.

Anlaşmalı Boşanma Kaç Celsede Biter?

Anlaşma boşanma kaç celse sürer sorusunun cevabı davanın türüne, tarafların durumuna ve daha bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak davalarda hakim eğer evliliğin yeniden sağlanamayacağı konusunda karara varırsa boşanma tek celsede biter.

Anlaşma boşanma iki tarafın da kısa sürede, sıkıntı çekmeden boşanmak için tercih ettikleri bir boşanma yöntemidir.

Anlaşmalı Boşanma Özellikleri Nelerdir?

Anlaşma boşanma özellikleri arasında ilk sırada evliliğin en az bir sene sürmüş olması yer alır. Anlaşmalı boşanmış olmak için tarafların bir araya gelerek, boşanma konusunda her türlü maddi ve manevi konu hakkında uzlaşmaya varmış olmaları gerekir.

Eğer varsa çocuklar, velayet, nafaka ve akla gelen diğer konular hakkında taraflar net cevap verebilmelidirler. Mahkemede her iki tarafı da dinleyecek olan hakim, taraflarda tereddüt görürse davanın uzatılmasını talep edebilir.

Anlaşmalı boşanma davalarına her iki tarafında katılması gerekir. Taraflar kendilerini temsil eden bir avukat aracılığı ile boşanıyor olsalar dahi, yasada yer alan bu kurala uymak zorundalardır.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN